آموزش جامع نی

نام محصول: آموزش جامع نی

قیمت: 8,900 تومان


می خواهید موسیقی را فرا بگیرید ، به دنبال آموزش موسیقی هستید ، آموزشگاه موسیقی را یافته اید ؟
در این مجموعه می یابید :

آموزش قدم به قدم و كاملا مرحله ای نی
آشنایی و آموزش كامل تمامی نكات نی
دروس جامع و فصل بندی شده و طبقه بندی شده در محیط نرم افزاری و انجام مثالهای عملی و تمرینات كلی
شرح و بسط كامل نحوه دست گرفتن نی و حالتهای مختلف آن
آموزش و ارائه روشهای مختلف نواختن نی

نی از سازهای بادی ایرانیان است و جزو سازهای بادی می باشد .نی ایرانی برچند نوع است : دوزله ، قره نی ، نای هفت بند و ...
نای هفت بند از گیاه نی ساخته می شود و طوری آن را می برند كه از سر تا ته آن شامل هفت بند شود . نی هفت بند یا به اصطلاح نی متشكل از 5 سوراخ در جلو و یك سوراخ در پشت آن است كه توسط انگشتان دوم و چهارم از یك دست و انگشتان اول تا چهارم از دست دیگر پوشیده می شوند . وسعت صدای آن به 3 اكتاو و چند صدا می رسد . 5 صدای بم (1) ، بم نرم ، ( Piano 1 Or P1) ، زیر ، غیث و پس غیث ( تافا ) دارد كه نت Si در صدای بم آن روی نی وجود ندارد و نوازندگان آن را با لب می نوازند .

بطور كلی نی را با جای گرفتن بین دو دندان نیش و گرد كردن زبان در در پائین و پشت آن می نوازند . اما اساتیدی چون جمشید عندلیبی زبان را در بالا می گذارند .

برعكس سازهای دیگر ، نی كوك ندارد و برای كوكهای مختلف سازهای متفاوت ساخته می شود . بطوری كه Do بلندترین و Do با 7 فاصله كوتاهترین نی هستند . كوك نی به معنی بم ترین صدایی است كه از خود بروز می دهد . مثلا كوك Sol در حالت دست بسته ( وقتی تمام سوراخها پوشیده باشند ) هارمونیك Sol دارد .

در كل شیوه نی نوازی به دو گونه نایب اسدالله و كسایی است : از اساتید می توان حسن كسایی ، حسین عمومی ، جمشید عندلیبی ، محمد موسوی ، حسن ناهید و محمد علی كیانی نژاد را نام برد .

این محصول در 2 عدد سی دی و بصورت آموزش كاملا تصویری با بسته بندی اختصاصی شركت ارائه می شود . ضمنا این پكیج دارای گارانتی تعویض می باشد .


روش خرید: برای خرید این محصول، پس از کلیک روی دکمه زیر و تکمیل فرم خرید، سفارش خود را در محل دلخواهتان تحویل گرفته، سپس وجه کالا و خدمات را به مامور پست بپردازید. برای مشاهده فرم خرید، روی دکمه زیر کلیک کنید.


آموزش جامع نی